EDUKACJA POŁĄCZONA Z ROZRYWKĄ

Uczniowie udali się do Geological History Museum Olympus w Leptokarii, aby wysłuchać wykładu na temat skał, kamieni i minerałów. Realizowali tematy dotyczące degradacji środowiska przyrodniczego oraz wyciągali wnioski. Następnie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, które miały na celu zapoznać ich ze sposobami samodzielnego badania jakości powietrza w najbliższym otoczeniu. Młodzież dowiedziała się jak zanieczyszczenia powietrza wpływają na organizmy żywe, a także jak chronić powietrze.
Po zajęciach udali się na pobliski targ i wzięli udział w grze terenowej. Ich zadaniem było zdobycie przepisów na podane dania, przetłumaczenie nazw głównych składników, odnalezienie ich na targu, zrobieniu selfie oraz stworzeniu krótkiej prezentacji podsumowującej. Dzięki temu zadaniu uczniowie rozwijali umiejętności językowe.
Podczas innych warsztatów zostały poruszone kwestie związane z prawidłowym i bezpiecznym poruszaniem się w sieci oraz z odpowiedzialnością autorów za treści publikowane w mediach społecznościowych. Podczas pracy w pracowni komputerowej uczniowie poznali proces przygotowywania materiałów i tekstów upowszechniających oraz promujących projekt, które zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły oraz szkolnym Facebooku. Opracowywali broszury projektowe z wykorzystaniem posiadanych materiałów – zdjęć wykonanych podczas wycieczek. W ramach zajęć analizowali i przetwarzali dane.
Po południu uczniowie wybrali się na zwiedzanie klimatycznego miasteczka Palaios Panteleimon. Odwiedzili sklepiki regionalne z produktami dla zdrowia i urody, degustowali lokalne wyroby. Następnie uczniowie przystąpili do gry terenowej, która polegała m.in.: na wykonaniu zdjęcia grupowego na tle najlepszego widoku, najciekawszego grupowego zdjęcia z psem, nagraniu krótkiej rymowanki w której musiały być zawarte słowa: Erasmus, słońce, widoki, Stary Pantaleimon.
Foto: Ilona Gałczyńska/Kacper Roman/Mikołaj Steciuk/Błażej Kupiec

Wyjazd grupy możliwy jest dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie.
Projekt pt. „Rozwój kompetencji uczniów kluczem do sukcesu” nr 2023-1-PL01-KA122-SCH-000135467 finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+), Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS) w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej”.

Logo. element dekoracyjny