Dlaczego warto wybrać naukę w naszej szkole?

Różnorodność:

Do wyboru masz 2 typy szkół – technikum w którym nauka trwa 5 lat,

Szkołę branżową I stopnia o 3 – letnim cyklu kształcenia.

Zawód:

Zdając egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe masz szansę na pracę w wybranym zawodzie na krajowym i europejskich rynkach pracy (np.: kucharz, informatyk, mechanik, sprzedawca). Pamiętaj, że możesz również kształcić się dalej.

Wykształcenie i zawód:

Wybierając nasze technikum otrzymujesz 2w1, zdobywasz konkretny zawód, możesz także przystąpić do egzaminu maturalnego, który pozwoli Ci kontynuować naukę na studiach.

Kadra:

Nauczyciele uczący w tej szkole są profesjonalnie przygotowani do swojej profesji. Podnoszą kwalifikacje przez doskonalenie zewnętrzne i wewnętrzne. Część z nich, to jej dawni uczniowie. Każdego ucznia traktują indywidualnie. Starają się wychodzić na przeciw jego oczekiwaniom. Na bieżąco rozwiązują problemy młodzieży.

Zajęcia dodatkowe:

Nauczyciele proponują dodatkowe zajęcia wyrównawcze z wielu przedmiotów. Zachęcają do rozwijania zainteresowań, a także przygotowują uczniów do konkursów i olimpiad.

Wychowanie:

Nauczyciele dbają o wszechstronny rozwój uczniów. W szkole zatrudniony jest pedagog, który na bieżąco rozwiązuje problemy uczniów. Zarówno uczeń jak i rodzic może tu skorzystać z konsultacji psychologa, pedagoga specjalnego i logopedy.

Nasza szkoła uczy wrażliwości, otwartości na drugiego człowieka, rozwija pasje, przysposabia do samokształcenia, pomagają w tym: Szkolny Klub Wolontariatu, Caritas, Szkolne Koło PCK, Szkolne Koło Dziennikarskie, Samorząd Uczniowski, Szkolny Klub Przedsiębiorczości, Szkolne Radio School i gazeta internetowa. Zostały one stworzone z myślą o naszych uczniach, którzy mogą doskonalić tu swoją wiedzę i umiejętności przydatne także w pracy zawodowej.

Ciekawe inicjatywy podejmowane przez szkołę:

Zainteresowaniem cieszą się organizowane regularnie staże zawodowe i wyjazdy za granicę w programie Erasmus+.

Wiele akcji, konkursów i wycieczek szkolnych to wynik dużego zaangażowania pracujących tu nauczycieli. Inicjatywy te wychodzą naprzeciw oczekiwaniom uczniów i środowiska, są dowodem dobrej współpracy, a zarazem promują naszą szkołę.

Do najważniejszych, cyklicznych akcji należą m.in.: Turniej “Młoda Krew Ratuje Życie” organizowany przez Szkolne Koło PCK i Turniej Motoryzacyjny.

Szkoła uczestniczy także w wielu akcjach lokalnych i ogólnopolskich np.: “Sprzątanie świata” czy “Światowy Tydzień Przedsiębiorczości”.

Nauczyciele wychowania fizycznego organizują również mistrzostwa szkoły w wielu dyscyplinach sportowych.

W ramach wycieczek edukacyjnych młodzież poznaje zabytki i ciekawe miejsca naszego regionu. Odwiedza muzea, redakcje i wyższe uczelnie. Wraz z nauczycielami poznaje nowoczesne technologie, fabryki samochodów, centra naukowe i kulturalne w regionie,        a także całej Polsce.

Wyposażenie:

Sale – językowe, informatyczne i gastronomiczne wyposażone są w profesjonalnie stanowiska pracy zapewniające rozwój ucznia. Uczniowie korzystają z sal gimnastycznych    i sali do ćwiczeń siłowych.

Rozwijają się także Warsztaty Szkolne. W ostatnim czasie odnowiono kilka pracowni,    które już zostały oddane do użytku.

Bezpieczeństwo:

Nad bezpieczeństwem w szkole czuwa pedagog, dyrektor ds. wychowawczych oraz wszyscy nauczyciele pełniący dyżury w czasie przerw.

Dodatkowo w placówce funkcjonuje monitoring.