Szkolny Klub Przedsiębiorczości powstał w naszej szkole we wrześniu 2010 r.
Jego opiekunem jest Joanna Wawrzaszek – nauczyciel zajęć praktycznych.

Klub już od 8 lat włącza się w działania proponowane przez Narodowy Bank Polski oraz Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Praca SKP opiera się także na planowaniu i realizowaniu własnych projektów edukacyjnych w zakresie przedsiębiorczości oraz edukacji ekonomicznej.

Szkolny Klub Przedsiębiorczości w ramach akcji “Światowy Tydzień Przedsiębiorczości” realizuje cykliczne spotkania z lokalnymi przedsiębiorcami i specjalistami z zakresu praw konsumenta, ubezpieczeń społecznych i podatków. Co roku uczestniczy także w ogólnopolskiej inicjatywie “Dzień Przedsiębiorczości“. Poprzez udział w niej uczniowie mają możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o wybranym zawodzie, pozyskania informacji o wykształceniu i umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu, doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem, a karierą zawodową i zapoznania się z organizacją pracy i zarządzaniem lokalną firmą.

Szkolny Klub Przedsiębiorczości to zatem doskonała okazja do tego, by poznać podstawy biznesu, rozwijać własną przedsiębiorczość, zdobywać wiedzę z atrakcyjnych źródeł, brać udział w ogólnopolskich konkursach, zdobywać cenne nagrody i uczestniczyć w interesujących spotkaniach.

Jeśli masz ciekawe pomysły, chcesz poszerzyć swoje horyzonty, jesteś przedsiębiorczy i kreatywny – przyłącz się do nas!