ZA NAMI “HRUBIESZOWSKIE ŚWIĘTO POEZJI”!

21 marca obchodzony był Światowy Dzień Poezji, którego celem jest zachęcanie do czytania poezji i tworzenia własnych wierszy. Zespół Szkół Nr 1 w Hrubieszowie, Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu Filia w Hrubieszowie i Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli połączyły siły, aby przygotować inicjatywę, która zaciekawi przede wszystkim uczniów i nauczycieli oraz wszystkim zwolenników słowa poetyckiego, umożliwiając włączenie się do wspólnego uczczenia tego święta. 
Podczas spotkania Pan Daniel Buchowiecki przedstawił historię poezji, której tematyka i zakres środków, zmienia się wraz z epokami. Młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie, Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Hrubieszowie, Szkoły Podstawowej Nr 3 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego “Hubala” w Hrubieszowie i Szkoły Podstawowej im. ks. Stanisława Staszica w Czerniczynie, przygotowała rysunki, które przedstawiały, jak ich autorzy widzą poezję. Do obejrzenia prac przedstawionych w formie prezentacji zachęcił Pan Marcin Czubara. Wszyscy młodzi artyści i ich opiekunowie – panie: Marta Lackowska, Anna Olejarz, Beata Caboń, Beata Drewnik, Aneta Zamościńska-Kmiecik, Agnieszka Hojda i Grażyna Dyniec otrzymały podziękowania. 
Następnie młodzież z Zespołu Szkół Nr 1 w Hrubieszowie: Katarzyna Niedziela, Sandra Giergielewicz, Marcin Bielecki i Maciej Majewski, przedstawiła humorystyczną scenkę z życia literatów, udowadniając, że poeci także lubią żartować. Posłuchaliśmy także nagranej przez Macieja Patyjewicza, Rafała Dubika i Karola Lewickiego sondy, która zawierała opinie mieszkańców Hrubieszowa na temat tego, czy lubimy i znamy poezję. Była także okazja do napisania własnego utworu, co z naszą niewielką pomocą udało się prawie wszystkim. Kilka osób odczytało swoje utwory. Można była także porozmawiać z członkami Klubu Literackiego Ziemi Hrubieszowskiej, a Pani Maria Marut – instruktor grupy – zachęcała do rozwijania literackich talentów. 
Raz jeszcze serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu za obecność i aktywny udział.
Do zobaczenia w przyszłym roku!
 
Organizatorzy