DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2024

20 marca 2024 r. aż 32 uczniów naszej szkoły wzięło udział w 21. Edycji programu ,,Dzień Przedsiębiorczości”. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmiało: ,,Stań przed obliczem swojej wymarzonej przyszłości”.
Organizatorem tego programu jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem Kancelarii Prezydenta RP.
Ideą programu jest włączenie instytucji i przedsiębiorców w edukację młodzieży. Projekt sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Uczniowie mają szansę zweryfikować swoje wyobrażenia o konkretnym zawodzie, zapoznać się w praktyce z jego specyfiką oraz pozyskać informacje o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do jego wykonywania. Podczas jednodniowych praktyk w wybranych przez siebie firmach mogli zobaczyć, jak wygląda zwykły dzień pracy w danej firmie, porozmawiać z konsultantem, poznać obsługę sprzętu, pomóc w prostych czynnościach.
Do programu przyłączyło się 15 instytucji i firm z Hrubieszowa i jego okolic. Były to:
• Placówka Straży Granicznej,
• Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego,
• Niepubliczne Przedszkole Specjalne ,,Mamy Siebie”
• Miejska Biblioteka Publiczna – Hrubieszowskie Centrum Dziedzictwa im. Krystyny i Stefana Du Chateau,
• Centrum Druku i Reklamy BRUNO,
• P.H.U. Valentino,
• Zaprzała P.M. Autohandel-Usługa,
• Zakład Usług Mechanicznych Arkadiusz Burdzy,
• Blacharstwo, Lakiernictwo, Mechanika Pojazdowa, Handel Częściami Sam. AUTO- LAK” Mariusz Hapoński,
• Moris Clean Krzysztof Nowosad,
• Firma Kamieniarska Road Memory Sławomir Chudoba,
• Sklep Spożywczo- Przemysłowy Ewa Peczak,
• Sklep Wielobranżowy ,,LUCYNA” Lucyna Lebiedowicz,
• Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ,,WIST” Krzysztof Drączkowski,
• HURTOWNIA FILPER Radosław Kaniosz
oraz:
• Pracownia Architektoniczna Ewelina Kowalczuk z Rogalina,
• Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Ślipczu z siedzibą w Kozodawach,
• Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Strzyżowie,
• Gminna Biblioteka Publiczna w Horodle filia w Strzyżowie,
• Szkoła Podstawowa w Werbkowicach.
Młodzież odbywała praktyki na różnych stanowiskach, np.: starszego kontrolera Referatu ds. kadrowo-szkoleniowych, archiwisty, pomocy nauczyciela, mechanika pojazdów, sprzedawcy, programisty obrabiarek TORRO, asystenta informatyka, bibliotekarza, asystenta projektanta, kucharza, magazyniera.
Uczniowie musieli wykazać się zdyscyplinowaniem, punktualnością, odpowiedzialnością, kulturą osobistą, zaangażowaniem, aktywnym udziałem oraz dokładnością w wykonywaniu powierzonych zadań.
Serdeczne podziękowania składamy na ręce dyrekcji instytucji oraz właścicieli firm biorących udział w programie. Dziękujemy za poświęcony czas, opiekę nad uczniami, podzielenie się wiedzą i doświadczeniem. Dziękujemy za to, że każdego roku angażują się Państwo w przedsiębiorczą edukację młodych ludzi.
Info: Joanna Wawrzaszek – Szkolny Koordynator Dnia Przedsiębiorczości
Foto: Karol Lewicki/Szymon Świstowski/Kacper Głuch