WALCZYLI O “ZŁOTĄ KIELNIĘ”

5 stycznia 2024 r. w Zespole Szkół Budowlanych w Lublinie odbyły się eliminacje okręgowe w 52. edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Piotr Kudrel, Wiktor Bałbustyn, Krystian Skorupa, Jacek Stankiewicz i Wojciech Mitrus. Startowali w kwalifikacjach: montaż systemów suchej zabudowy, wykonywanie robót malarsko – tapeciarskich oraz wykonywanie robót posadzkarsko – okładzinowych.
Wszyscy uczniowie zdobywają zawód Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie w Branżowej Szkole I stopnia.
Etap okręgowy przygotowywany i przeprowadzany jest przez Komitety Okręgowe w Gliwicach, Lublinie, Kędzierzynie-Koźlu, Poznaniu, Mińsku Mazowieckim i Toruniu.
Zestawy zadań testowych i zadań problemowych przygotowywane są przez Komitet Główny. Formuła rywalizacji zbliżona jest do formuły zewnętrznych egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Treści wiedzy zawodowej, zarówno teoretycznej jak i umiejętności praktycznych, oparte są na standardach obowiązujących w każdym z zawodów.
Wyniki olimpiady poznamy już wkrótce. Do etapu centralnego w danej kwalifikacji awansuje sześciu uczestników, którzy uzyskają najwięcej punktów w całym kraju.
Trzymamy kciuki za reprezentantów naszej szkoły!
Uczniów do Etapu Okręgowego Turnieju przygotowywał Jacek Naja.
Info i foto: Jacek Naja