JAK EFEKTYWNIE KOMUNIKOWAĆ SIĘ?

Pan Paweł Nowak, profesor nauk społecznych w dyscyplinie nauk o komunikacji i mediach, doktor habilitowany nauk humanistycznych w dyscyplinie językoznawstwo, pracownik Katedry Komunikacji Medialnej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, członek Rady Języka Polskiego, kierownik Zakładu Lingwistyki i Psychologii Instytutu Ekspertyz Kryminalistycznych „Analityks” oraz przewodniczący Rady Naukowej tego instytutu, biegły przy Sądzie Okręgowym w Lublinie, wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury i Krajowej Szkoły Administracji Publicznej im. Lecha Kaczyńskiego, konsultant językowy materiałów informacyjnych Państwowej Komisji Wyborczej, autor, współautor, redaktor i współredaktor ponad 150 publikacji 3 stycznia spotkał się z młodzieżą z klas: III Tb i IV Tc, by przedstawić, co jest istotne podczas komunikacji i co wpływa na pozytywny odbiór formułowanej wypowiedzi i samych mówców.
Umiejętność planowania wypowiedzi oraz sam sposób mówienia, koordynacji i ekspresyjność są niezwykle ważne także w kontekście egzaminów ustnych, które za jakiś czas będą zdawać uczniowie technikum.
Naszemu gościowi jeszcze raz dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i podzielenie się swoją wiedzą.
Info i foto: Daniel Buchowiecki