ZA NAMI „DZIEŃ GRECKI”!

2 czerwca zorganizowano w naszej szkole „DZIEŃ GRECKI” stanowiący rodzaj podsumowania praktyk zawodowych  i szkoleń, w których uczestniczyła młodzież i nauczyciele Zespołu Szkół Nr 1 w Hrubieszowie.

Wspomnieniom tego niezwykłego czasu towarzyszyło także uroczyste wręczenie certyfikatów potwierdzających udział w praktykach, a także rozstrzygnięcie konkursu „Dzień z Grecją i Erasmusem+.

Dodatkową atrakcją była możliwość degustacji wspaniałych przysmaków kojarzących się z kuchnią grecką przygotowanych przez młodzież i nauczycieli.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście:

Pani Marzanna Bednarczuk – Dyrektor Szkoły Podstawowowej nr 3 w Hrubieszowie wraz z uczniami,

Pani Edyta Targońska – Wicedyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Hrubieszowie,

Pani Renata Tor – Instruktor gastronomiczno – cukierniczy z Centrum Integracji Społecznej przy punkcie gastronomicznym Hrubieszowskie Przysmaki oraz Pani Joanna Rugała – manager Gniecki Hotel & Restaurant reprezentująca Pana Przemysława Gnieckiego, których powitała Pani Anna Wiśniewska – Dyrektor Szkoły.

Konkurs z cennymi nagrodami, w którym wzięli udział uczestnicy wyjazdu, polegał na wykonaniu 4 zadań. Należało przygotować filmik „Mój pobyt w Grecji”, ułożyć hasło reklamujące wyjazd, przygotować plakat „Ekologicznie w Grecji” oraz przesłać zdjęcie związane z przebiegiem praktyk w Grecji, rekreacją lub przyrodą.

Po dokładnym zapoznaniu się ze zgłoszonymi pracami i podsumowaniu punktów z poszczególnych kategorii, komisja konkursowa wyłoniona 3 zwycięzców, przyznano także 3 wyróżnienia.

Laureaci:

I miejsce – Natalia Harapiuk

II miejsce – Katarzyna Wojtak

III miejsce – Emilia Bogowska

Wyróżnienia:

Weronika Chimczuk

Emilia Góral

Julia Znajomska

Laureatom i wyróżnionym jeszcze raz serdecznie gratulujemy, a pozostałym dziękujemy za udział.

W przygotowaniu inicjatywy i organizacji uczestniczyli: Pani Anna Gałka, Pani Ewa Szeweńko, Pani Joanna Janicka, Pani Monika Jabłońska, Pani Aneta Dąbrowska, Pani Aleksandra Pecyna-Łobocka oraz Pan Daniel Buchowiecki i Pan Czesław Mazek.

Obsługą techniczną sprzętu zajęli się uczniowie: Szymon Świstowski i Szymon Bielecki.

Foto: DB/ Karol Lewicki

Wyjazd grupy możliwy był dzięki wsparciu udzielonemu przez Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie. Projekt nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000064243 realizowany przez Zespół Szkół Nr 1 w Hrubieszowie w ramach akredytowanego projektu realizowanego ze środków Unii Europejskiej Programu Erasmus+ sektora Kształcenie i Szkolenia.