PRZED NAMI KOLEJNE PRAKTYKI W GRECJI!

Nauka zawodu za granicą połączona z turystyką i poznawaniem języka i kultury pięknej Grecji? Taka innowacyjna forma kształcenia już od wielu lat funkcjonuje w naszej szkole i cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży.
Po raz kolejny grupa 24 uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Hrubieszowie wraz z kilkoma nauczycielami uda się do Grecji,
gdzie w ramach projektu „Mobilność Edukacyjna, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe dla uczniów i kadry” będzie odbywać praktyki zawodowe.
W projekcie uczestniczyć będą uczniowie naszego Technikum i Szkoły Branżowej I stopnia kształcący się w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharz.
W trakcie wyjazdu zorganizowanego od 30.04.2023 r. –do 13.05.2023 r. młodzi ludzie będą odbywać praktykę zawodową, podwyższać kwalifikacje zawodowe, poznawać specyfikę i funkcjonowanie restauracji hotelowej i w praktyce doskonalić umiejętności związane z przygotowaniem posiłków i obsługą gości oraz podnosić umiejętności związane z posługiwaniem się językami angielskim i greckim.
Nie bez znaczenia jest też zdobywanie doświadczenia międzykulturowego i poznawanie rówieśników z innych krajów.
Uczestnicy będą też zwiedzać grecką Rivierę Olimpijską: Saloniki, Larissę, Meteory, wyspę Skiathos i Olimp, a w wolnym czasie będą mogli uczestniczyć w zajęciach sportowych i kulturalno – oświatowych.
Uczestnicy projektu będą brali udział w spotkaniach informacyjnych, kursie językowym, kulturowym i pedagogicznym.
 
 
Projekt nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000064243 realizowany przez Zespół Szkół Nr 1 w Hrubieszowie w ramach akredytowanego projektu realizowanego ze środków Unii Europejskiej Programu Erasmus+ sektora Kształcenie i Szkolenia.