INTENSYWNY CZAS W HELLADZIE

Za nami intensywny weekend. Rejs na Skiathos był połączony z zabawą na statku i nauką tradycyjnych greckich tańców. Nie zabrakło opowieści kapitana Kostasa o lokalnej kulturze i wyspach, które mijaliśmy po drodze. W niedzielę młodzież zwiedzała Meteory, ciekawe miejsce w Grecji, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To tam znajdują się „wiszące” na skałach, zbudowane w średniowieczu przez mnichów, monasty. Stanowią one wyjątkową wartość historyczną i kulturową. Wizyta w Monastyrze Świętej Trójcy przybliżyła historię tego niezwykłego miejsca oraz pozwoliła poznać bogaty ikonostas. Ciekawostką okazała się wzmianka o nagraniu niektórych scen w tym niezwykłym miejscu do filmu „Tylko dla twoich oczu”. W postać Jamesa Bonda „wcielił się” Roger Moore.
Uczestnicy wycieczki odwiedzili wytwórnię ikon i pamiątek w miejscowości Kalambaka, dokonując zakupu pięknych upominków.
Wyjazd grupy możliwy jest dzięki wsparciu udzielonemu przez Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie.
Projekt nr 2024-1-PL01-KA121-VET-000212948 w którym uczestniczą uczniowie z technikum – technik żywienia i usług gastronomicznych i szkoły branżowej – kucharz, dofinansowany jest z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe dla uczniów i kadry, Akcja 1, Mobilność edukacyjna.