NAUKA JĘZYKA I WYPOCZYNEK

W ramach dzisiejszych zajęć uczniowie wraz z młodzieżą grecką udali się na wycieczkę, której celem była wyspa Skiathos. Podczas rejsu uczniowie rozwijali nabyte umiejętności językowe, wykorzystując aplikacje i platformy językowe. Dzięki temu poznali podobieństwa i różnice w nauczaniu języków obcych w szkole polskiej i greckiej. Na podstawie zdobytej wiedzy opracowali słownik pojęć w językach: polskim, greckim i angielskim, z wykorzystaniem IT. Kolejnymi atrakcjami były gry i zabawy zespołowe pomiędzy drużynami z Polski i Grecji połączone ze wspólnym śpiewem i tańcami na pokładzie statku kapitana Kostasa. Wycieczka zakończyła się zwiedzaniem malowniczego miasteczka na wyspie Skiathos oraz wypoczynkiem na przepięknej złotej plaży Koukounaries, zwanej plażą szyszek, na której piasek mieni się w promieniach słońca drobinami kwarcu.
Foto: Ilona Gałczyńska/Błażej Kupiec

Wyjazd grupy możliwy jest dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie.
Projekt pt. „Rozwój kompetencji uczniów kluczem do sukcesu” nr 2023-1-PL01-KA122-SCH-000135467 finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+), Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS) w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej”.

Logo. element dekoracyjny