WOLONTARIUSZE W WAŻNEJ AKCJI

17 kwietnia odbyły się wyjątkowe badania USG, które miały niezwykle ważny cel – profilaktykę w walce z nowotworami u dzieci. Inicjatywa ta, wpisująca się w ramy Ogólnopolskiego Programu Badań Profilaktycznych “NIE nowotworom u dzieci”, została zorganizowana dzięki współpracy Burmistrza Miasta Hrubieszowa – Marty Majewskiej oraz Fundacji Ronalda McDonald.
Swój wkład w tę ważną inicjatywę mieli również wolontariusze Zespołu Szkół Nr 1 w Hrubieszowie.
Grupa ochotników z klasy VT5f nie tylko pomagała w organizacji logistycznej, ale również pełniła istotną rolę w komunikacji z uczestnikami, dbając o to, aby każdy mógł w pełni zrozumieć cel i znaczenie przeprowadzanych badań.
Wolontariuszki dbały o serdeczną i przyjazną atmosferę podczas akcji. Ich obecność stanowiła wsparcie zarówno dla organizatorów, jak i dla małych pacjentów.
Ogólnopolski Program Badań Profilaktycznych “NIE nowotworom u dzieci” ma na celu wczesne wykrywanie ewentualnych nowotworów u najmłodszych. Badania USG, przeprowadzane przez wykwalifikowanych specjalistów, są kluczowym elementem w diagnostyce tego typu chorób, pozwalają na szybką reakcję i wdrożenie odpowiedniego leczenia, gdy tylko zostanie zauważona nieprawidłowość.
Dzięki współpracy Burmistrza Miasta Hrubieszowa, Fundacji Ronalda McDonald oraz zaangażowanych wolontariuszy, akcja ta odniosła wielki sukces. Jest to nie tylko dowód na siłę wspólnoty lokalnej, ale także potwierdzenie, że wspólnymi siłami możemy dokonywać rzeczy wielkich i ważnych dla dobra nas wszystkich.
Info i foto: Monika Jabłońska – pedagog szkolny