UDZIAŁ GRUPY NAUCZYCIELI W OGÓLNOPOLSKIM DNIU INFORMACYJNYM

Dzięki programowi Erasmus+ od kilku lat realizujemy wyjazdy za granicę połączone ze stażami zawodowymi, rozwijaniem kompetencji językowych i kulturowych młodzieży, dlatego grupa nauczycieli: Anna Wiśniewska – Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Hrubieszowie, szkolni Koordynatorzy projektów – Joanna Wieczorek-Smerdel i Ewa Kozaczuk oraz Grzegorz Siek uczestniczyli w Ogólnopolskim Dniu Informacyjnym, inicjatywie, która odbyła się 1 lutego na PGE Narodowy w Warszawie i m.in. dotyczyła efektów udziału w projektach unijnych.
Uczestnicy poznali pełną ofertę edukacyjną dotyczącą programów zarządzanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.
Zebrani wzięli udział w sesji plenarnej: Innowacje Programu Erasmus+, Uniwersytety Europejskie, Mikropoświadczenia. Zorganizowano też sesje tematyczne: Projekty mobilności w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe oraz Partnerstwa na rzecz współpracy w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe.
Wydarzenie było dobrą okazją do poszerzenia wiedzy na temat przygotowywania wniosków oraz nawiązania kontaktów.