DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.
Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 przypada na 6 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych są zaplanowane aż do końca marca 2024.
Uczniowie ITb wzięli udział udział w LEKCJI DBI, podczas której Maciej Kępka mówił „Jak odróżnić fake od newsa”.
Ta sama klasa wykonała prezentacje multimedialne na temat bezpieczeństwa w sieci, które zostały przedstawione 15 lutego – informuje Joanna Kornicka.
Uczniowie Grzegorza Frączka wykonali plakaty tematycznie związane ze wspomnianym świętem.

Głównym partnerem DBI 2024 jest Fundacja Orange. Wydarzenie patronatem honorowym objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka. Partnerami akcji zostały firmy: SAMSUNG, Meta, Google, Librus oraz Cyfrowa Polska.