PODSUMOWANIE STAŻU ZAWODOWEGO BRANŻY INFORMATYCZNEJ

Prezentacja poświęcona realizacji stażu zawodowego w Grecji, wręczenie dyplomów i nagród młodym informatykom za udział w konkursach, wręczenie Certyfikatów i Europassów, niezwykła wystawa zdjęć naszego ucznia oraz degustacja przekąsek związanych z kuchnią Grecji – tak w skrócie wyglądało nasze piątkowe święto – uroczysty finał projektu nr 023-1-PL01-KA121-VET-000140097, który przygotowywał Zespół Szkół Nr 1 w Hrubieszowie w ramach akredytowanego projektu realizowanego ze środków Unii Europejskiej Programu Erasmus+ sektora Kształcenie i Szkolenia we współudziale Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie.
19 stycznia mieliśmy przyjemność gościć w naszej Szkole: Pana Wojciecha Sołtysiaka – Wicestarostę Powiatu Hrubieszowskiego, Panią Elizę Romańską oraz Pana Andrzeja Romańskiego – właściciela firmy PIXEL i INDEPENDENT, która działa w zakresie reklamy, marketingu, brandingu oraz fotografii, Pana Dmytro Panchenko, reprezentującego branżę IT, Panią Bożenę Nowosad wraz z uczniami, którzy reprezentowali Szkoła Podstawowa im.ks. Stanisława Staszica w Czerniczynie, Panią Marzannę Bednarczuk z uczniami, przedstawicieli ze Szkoła Podstawowa nr 3 w Hrubieszowie.
Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Hrubieszowie – Pani Anna Wiśniewska przedstawiła cele realizowanego projektu do których należy m.in.: zwiększenie kompetencji i umiejętności zawodowych, podniesienie poziomu kształcenia w zakresie wiedzy branżowej i kompetencji kluczowych, doskonalenie umiejętności językowych uczniów i kadry w zakresie posługiwania się językiem angielskim ogólnym i zawodowym oraz promocja placówki na arenie regionalnej wśród szkół podstawowych.
Dyrektor Szkoły przypomniała też o finansowym wsparciu Starostwa Powiatu Hrubieszowskiego, który umożliwił uczniom udział w stażu zawodowym w Grecji i piękną przygodę.
Opiekunowie młodzieży – Pan Grzegorz Frączek i Pan Jacek Naja przedstawili prezentację i opowiedzieli o przebiegu stażu zawodowego, nauce, ale i rekreacji młodzieży, z którą spędzili za granicą dwa tygodnie.
Wicedyrektor – Pan Zbigniew Petruczynik wraz z Panią Joanną Wieczorek-Smerdel – koordynatorem projektu, wręczyli uczniom nagrody i dyplomy za udział w konkursach, które zorganizowano w ramach realizacji zadania.
Uczestnicy wyjazdu do Grecji otrzymali też Certyfikaty i Europassy w języku polskim i angielskim, które potwierdzają zdobycie wiedzy i umiejętności w branży informatycznej.
Wręczył je Pan Wojciech Sołtysiak – Wicestarosta Powiatu Hrubieszowskiego, podkreślając, że jest pod wrażeniem organizacji wyjazdu, samego stażu oraz zaprezentowanych efektów.
Dyrektor Szkoły – Pani Anna Wiśniewska przekazała podziękowania zaangażowanym w projekt i przygotowanie uroczystości nauczycielom oraz zaproszonym gościom.
Podziękowała też nieobecnemu płk. – Panu Piotrowi Bieńkowi – Szefowi Zarządu Rozpoznania w Wielonarodowym Korpusie Północny Wschód w Szczecinie, który wsparł finansowo potrzebującą młodzież.
Osobnym i wzruszającym punktem uroczystości była towarzysząca jej wystawa autorskich zdjęć naszego uzdolnionego i wrażliwego ucznia – Alana Romańskiego, który także uczestniczył w wyjeździe.
Podziękowania za pomoc w przygotowaniu wystawy otrzymali rodzice Alana – Pani Eliza i Pan Andrzej Romański, znany artysta fotografik. Pan Andrzej podczas swojego wystąpienia podkreślił, że właśnie dalekie podróże mają dużą wartość, bo pozwalają rozwijać się, zdobywać wiedzę i spojrzeć na życie z innej, szerszej perspektywy, dlatego tak istotne są zwłaszcza dla młodzieży.
Zebrani mogli także spróbować przekąsek przygotowanych przez uczniów, pod czujnym okiem nauczycieli przedmiotów gastronomicznych, Pań: Anny Gałki, Justyny Chwedczuk, Joanny Koszerny i Joanny Wawrzaszek.
Jeszcze raz, w imieniu Dyrekcji i nauczycieli, dziękujemy wszystkim Państwu za wkład w realizację projektu i udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, które podsumowywało czas nauki, ale i odpoczynku w pięknej Helladzie.

Info: D. Buchowiecki/Foto: DB