RYWALIZOWALI W TRZECH KATEGORIACH

Sandra Giergielewicz, Katarzyna Niedziela, Marcin Bielecki i Maciej Majewski reprezentowali naszą szkołę podczas MINITURNIEJU SZKÓŁ „100 lat! Wisława Szymborska”, zorganizowanym przez Powiatową Bibliotekę Publiczną im. prof. Wiktora Zina w Hrubieszowie, który to odbywał się pod Honorowym Patronatem Starosty Hrubieszowskiego – Pani Anety Karpiuk.
Młodzież z 5 szkół ponadpodstawowych rywalizowała ze sobą w trzech różnych kategoriach: teście wiedzy z zakresu znajomości życia i twórczości Wisławy Szymborskiej, kategorii plastycznej oraz konkurencji żywego słowa.
Nasi reprezentanci zdobyli maksymalną liczbę punktów, przedstawiając scenę z życia Wisławy Szymborskiej. Nie zabrakło dowcipu, refleksji i bardzo dobrej gry aktorskiej.
W rolę poetki wcieliła się Katarzyna Niedziela, sekretarza noblistki, Michała Rusinka, zagrał Marcin Bielecki, szaloną wieroszkletką była Sandra Giergielewicz, a narratorem Maciej Majewski.
Dość wysoko oceniane zostały także prace plastyczne naszej grupy. Niestety, mniej punktów udało się zdobyć za kategorię, która sprawdzała wiedzę na temat życia i twórczości autorki.
Zespół przygotowywał nauczyciel języka polskiego – Daniel Buchowiecki. Uczestnicy, opiekun i szkoła otrzymali nagrody i dyplomy.
Młodzieży gratulujemy udziału i zaangażowania. Jesteśmy z Was dumni!
Info foto: DB