INFORMACJA DLA RODZICÓW I UCZNIÓW DOTYCZĄCA BEZPŁATNYCH KURSÓW I SZKOLEŃ!

Bezpłatny kurs prawa jazdy, kwalifikacje dotyczące odnawialnych źródeł energii, kurs hotelarski, kurs kucharski… To tylko część oferty związanej z projektem „Kuźnia szans w Hrubieszowie”, który dedykowany jest młodzieży kształcącej się w Zespole Szkół Nr 1 w Hrubieszowie.

Naszym uczniom oferujemy udział w bezpłatnych szkoleniach i kursach kwalifikacyjnych, rozwijanie kompetencji zawodowych, zdobycie konkretnych, dodatkowych umiejętności, doświadczenia, wiedzy praktycznej oraz możliwość zdawania egzaminu państwowego, a więc uzyskania kwalifikacji zawodowych, co może przyczynić się do dalszego rozwoju i znalezienia intratnej pracy w przyszłości.

W ramach realizacji projektu „Kuźnia szans w Hrubieszowie” oferujemy młodzieży aż 10 różnorodnych kursów i szkoleń:

• Windows Operating System and Windows Server Fundamentals – 50 godzin

• Kurs tworzenie aplikacji dla systemu ANDROID – 50 godzin

• Administrator sieci lokalnych – 40 godzin

• Kurs kucharski I stopień – 70 godzin

• Kurs operatora koparkoładowarki (wymagane skończone 18 lat)

• Kurs prawa jazdy kategorii B (wymagane skończone 18 lat)

• Kurs diagnostyki samochodowej – 30 godzin

• Kurs kasjera z obsługą kas fiskalnych – 60 godzin

• Kurs odnawialnych źródeł energii – 200 godzin

• Kurs hotelarski – 200 godzin

Zgłoszenia do 8.IX. 2023 r. przyjmuje szkolny koordynator – Pani Joanna Koszerny.

Ilość miejsc ograniczona!

Kursy i szkolenia realizowane będą już od września.

Projekt ,,Kuźnia szans w Hrubieszowie’’ realizowany przez Powiat Hrubieszowski i obejmuje m.in.: kursy, szkolenia, staże uczniowskie oraz doposażenie bazy dydaktycznej Zespołu Szkół Nr 1 w Hrubieszowie.

Jego realizacja wzmocni znaczenie kształcenia zawodowego i uatrakcyjni ofertę edukacyjną, przyczyniając się do zwiększenia szans na rynku pracy uczniów naszej szkoły, którzy mogą zdobyć dodatkowe kompetencje zawodowe i kwalifikacje.