UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

Za nami bardzo pracowity rok, obfitujący w szereg działań dydaktycznych i wychowawczych, dzięki którym młodzież mogła rozwijać swoje zainteresowania i zdobywać nowe kwalifikacje – podkreślała podczas swojego wystąpienia Pani Anna Wiśniewska – Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Hrubieszowie.
Młodzież naszej szkoły uczestniczyła w stażach zawodowych, praktykach zagranicznych połączonych z rekreacją w ramach programu Erasmus+, bierze udział w trwającym projekcie ,,Kuźnia szans w Hrubieszowie’’, który realizuje Powiat Hrubieszowski. Uczestniczyła też w różnorodnych konkursach, inicjatywach artystycznych oraz działaniach podejmowanych na rzecz drugiego człowieka, a także wycieczkach i spotkaniach z ciekawymi ludźmi.
Jesteśmy pewni, że proponowane aktywności pomagają w przyswajaniu wiedzy i kształceniu umiejętności niezbędnych podczas egzaminów maturalnych oraz egzaminów kwalifikacyjnych, a także urozmaicają zajęcia i czynią ze szkoły miejsce przyjazne, w którym chce się być.
Dyrektor Szkoły odczytała także list Lubelskiego Kuratora Oświaty Pani Teresy Misiuk:
Dyrektorzy, Nauczyciele i Wychowawcy,
Przedstawiciele organów prowadzących
Rodzice, Uczniowie i Absolwenci
Mija kolejny rok nauki i pracy, czas ambitnych zamierzeń, cennych inicjatyw i twórczych działań podejmowanych w szkołach i placówkach naszego województwa Niezależnie od wydarzeń, które dla każdego członka szkolnych społeczności inaczej zapiszą ten okres w pamięci, mijający rok szkolny powinien pozostać przede wszystkim źródłem satysfakcji z dobrze wypełnionych obowiązków i osiągniętych sukcesów.
Państwu Dyrektorom, Nauczycielom i Wychowawcom bardzo dziękuję za pedagogiczny wysiłek, za odpowiedzialność w coraz bardziej złożonym i wymagającym procesie wspierania ucznia w jego rozwoju, za opiekę i współpracę z rodzicami w realizacji tak wielu wychowawczych wyzwań. Niech czas letniego urlopu da Państwu prawdziwe wytchnienie oraz pozwoli wzmocnić siły do podejmowania kolejnych zamierzeń w nowym roku szkolnym. Dziękuję wszystkim Dyrektorom i Nauczycielom, którzy kończą w tym roku kadencję i pracę w zawodzie; ufam, że realizacja wynikających z pełnionej funkcji zadań był dla Państwa źródłem wielu inspiracji a przede wszystkim – powodem do pedagogicznej dumy i wyłącznie dobrych wspomnień.
Drodzy Absolwenci i Uczniowie,
Wasza przyszłość zależy w dużej mierze od tego, czy dobrze wykorzystacie szanse, które wynikają z edukacji; większość z Was doskonale to rozumie i skutecznie realizuje. Dużą satysfakcją napawają mnie Wasze osiągnięcia, wiele razy miałam przyjemność być świadkiem Waszych sukcesów, podziwiać otwartość na nowe wyzwania i młodzieńczy entuzjazm, który również nas, dorosłych, mobilizuje do wysiłku. Niektórzy z Was opuszczą w tym roku mury swojej szkoły, aby rozpocząć kolejny etap edukacji, inni powrócą do niej we wrześniu z nowymi siłami po nową wiedzę. Niech wakacje będą czasem wypełnionym aktywnością, pełne ciekawych i inspirujących przeżyć, ale przede wszystkim – bezpieczne; korzystajcie z licznych atrakcji, zwłaszcza nad wodą, z rozwagą i wyobraźnią.
Szanowni Rodzice,
Serdecznie Państwu dziękuję za podejmowaną współpracę z dyrektorami i wychowawcami oraz pomoc szkole w poszukiwaniu najlepszych możliwości sprostania wszystkim, często nieoczekiwanym wyzwaniom jakże złożonej teraźniejszości. Jestem przekonana, że osiągnięcia Państwa dzieci stanowić będą powód do dumy i zadowolenia, a trud wychowawczy zaowocuje ich pomyślną przyszłością.
Szanowni Państwo,
Nauczanie i wychowanie jest fundamentem rozwoju każdego człowieka a dobra szkoła stanowi nadrzędny cel działań wszystkich osób i instytucji systemu oświaty. Pięknie dziękuję przedstawicielom organów prowadzących szkoły i placówki, które wspierają społeczności szkolne i dbają o jak najlepsze warunki do realizacji edukacyjnych zadań. Ogromną wdzięczność wyrażam licznym podmiotom i instytucjom wspomagającym szkoły w realizacji ich celów. Wszystkim Państwu składam życzenia bezpiecznych, miłych, słonecznych i zdrowych wakacji. Niech będą one czasem zasłużonego wypoczynku i radości, a zgromadzona podczas letnich tygodni energia niech pozwoli wrócić w przyszłym roku szkolnym do kolejnych zadań i planów.
Następnie Pani Anna Wiśniewska – Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Hrubieszowie w asyście wychowawców klasowych przekazała świadectwa i nagrody książkowe wybranym uczniom naszej szkoły.
Staramy się nagradzać tych najlepszych, z których jesteśmy szczególnie dumni z racji osiąganych przez nich sukcesów w wielu dziedzinach lub postaw, które zasługują na szczególne uznanie.
Młodzież otrzymała nagrody książkowe – m.in.: za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, pracę na rzecz szkoły, środowiska, działalność społeczną, artystyczną i pracę w agendach szkolnych. Części rodziców przekazano także listy gratulacyjne za wzorowe wychowywanie swoich dzieci.
Dyrektor wręczyła też certyfikaty Europass uczniom, którzy realizowali praktyki zagraniczne w Grecji.
Dokument ten jest dowodem na zdobycie nowego doświadczenia oraz umiejętności i wzbogaca zawodowe CV uczniów.
Całej społeczności szkolnej życzymy przede wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego.
Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!
Info: DB/Foto: DB/KM