I OGÓLNOPOLSKIE FORUM SZKÓŁ PARTNERSKICH

6 czerwca reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w I Ogólnopolskim Forum Szkół Partnerskich UMCS pod hasłem „Siła relacji”. Przedsięwzięcie było podsumowaniem dotychczasowej współpracy uczelni ze szkołami podstawowymi i ponadpodstawowymi w ramach programu Szkoły Partnerskie UMCS, który w tym roku obchodzi swój 15-letni jubileusz. Wydarzenie odbyło się w Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka.
Uczestnicy mieli okazję celebrować to wydarzenie wraz z pracownikami uczelni i studentami.
Organizatorzy w programie przygotowali m.in. wystąpienie Władz Rektorskich UMCS, wykład dr. hab. Katarzyny Klimkowskiej prof. UMCS (pedagog, psychoterapeuta, coach) pod tytułem „Jak żyć i nie zwariować?” oraz koncert studentów Wydziału Artystycznego UMCS.
W holu głównym na uczniów czekały stoiska Wydziałów UMCS z konkursami i gadżetami.
Nauczyciele wzięli udział w warsztatach pt. „Uważna szkoła – trening redukcji stresu”, które przeprowadziła dr Izabela Łucjan.
Info i foto: Monika Jabłońska