INTENSYWNY WEEKEND W GRECJI

Za nami bardzo intensywny weekend i kilka wycieczek. Zwiedziliśmy Stary Panteleimon – to magiczne miasteczko z pięknymi widokami i atmosferą mitycznej Grecji oraz ruiny Zamku Platamonas, w których mieliśmy szczęście napotkać mieszkające tam żółwie. Odwiedziliśmy Olympus National Park Information Center, czyli muzeum oraz rezerwat biosfery, tuż u podnóża słynnego Masywu Górskiego Olimp wraz z pieszymi szlakami, jaskiniami i wodospadem w wąwozie rzeki Enipes.
Popłynęliśmy także na urokliwą wyspę Skiathos z klimatycznymi uliczkami, pięknymi niebieskimi okiennicami i zachwycającymi widokami. Poznaliśmy także Meteory, są to niesamowite klasztory “zawieszone w chmurach”. To połączenie cudu natury z geniuszem dawnych budowniczych.
Mieliśmy także możliwość zapoznania się z techniką pisania wyjątkowych ikon.
Zmęczeni, ale przede wszystkim zadowoleni…

Wyjazd grupy możliwy jest dzięki wsparciu udzielonemu przez Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie.
Projekt nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000064243 realizowany przez Zespół Szkół Nr 1 w Hrubieszowie w ramach akredytowanego projektu realizowanego ze środków Unii Europejskiej Programu Erasmus+ sektora Kształcenie i Szkolenia.