WIZYTA UCZNIÓW NA STRZELNICY GARNIZONOWEJ 2. PUŁKU ROZPOZNAWCZEGO

12 grudnia 2022 r. uczniowie klasy IIta oraz IVtb wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce na strzelnicę garnizonową 2. Pułku Rozpoznawczego w Hrubieszowie.
Celem wycieczki było nabycie umiejętności proobronnych, posługiwania się bronią oraz poznanie podstawowych technik poruszania się żołnierza na polu walki przez uczniów będących potencjalnymi kandydatami do służby w 2. Pułku Rozpoznawczym w Hrubieszowie.
Pierwszym etapem wycieczki było przedstawienie warunków bezpieczeństwa przez instruktorów wydzielonych z jednostki wojskowej. W kolejnym etapie pobytu na strzelnicy uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy szkoleniowe. Pierwsza grupa realizowała zagadnienie poruszania się żołnierzy w terenie oraz reagowanie na różnego rodzaju zagrożenie, druga natomiast realizowała m.in. zagadnienia z naprowadzania śmigłowca na lądowisko oraz stosowania procedury MEDAVAC. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość zobaczenia między innymi pojazdu wielozadaniowego HMMWV oraz broni osobistej i zespołowej żołnierzy, a także innego ekwipunku osobistego będącego na wyposażeniu zwiadowców.
Na zakończenie wycieczki uczniowie uwiecznili swój pobyt na strzelnicy pamiątkowym zdjęciem na tle słynnego „Hamwika”
Serdecznie dziękujemy Dowódcy 2. Pułku rozpoznawczego Panu płk Krzysztofowi Sarnowskiemu za możliwość uczestniczenia w zajęciach na strzelnicy i poznania życia zwiadowcy, a także za cenne informacje przekazane w trakcie krótkiego szkolenia przez instruktorów pułku.
Organizatorami szkolnej wycieczki były: Alicja Ryszkiewicz i Magdalena Jędruszczak.
Info i foto: Organizatorzy