PROFILAKTYKA NOWOTWOROWA

23 listopada w Hrubieszowskim Domu Kultury odbyło się spotkanie z dr n. med. Małgorzatą Chilimoniuk – onkologiem i Ordynatorem Oddziału Radioterapii NU-MED w Zamościu, która odpowiedziała na zaproszenie Amazonek i dla uczniów hrubieszowskich szkół przygotowała wykład na temat chorób nowotworowych i znaczenia wczesnego ich wykrywania.
Hrubieszowskie Amazonki na fantomach piersi demonstrowały, w jaki sposób wykonywać samobadanie.
Pani Małgorzata Chilimoniuk scharakteryzowała najczęstsze rodzaje nowotworów takie jak: rak piersi, rak płuc, rak prostaty, rak szyjki macicy, rak jelita grubego, rak jąder i czerniak, wskazała na ich objawy i zachęciła do badań profilaktycznych, które mogą uratować życie.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas: Itb, IITb, IIITc, IIIb i IVT5f.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i możliwość uczestniczenia w tej cennej inicjatywie, która ma na celu ochronę zdrowa.
Info i foto: Zespół Wychowawców Klasowych/Kamil Czerniak