WSPOMINAMY STAŻ ZAWODOWY W GRECJI

Grecja kojarzy się z pięknym krajobrazem: gajami oliwnymi, urokliwym wybrzeżem i górami, które zajmują aż 80% jej powierzchni i słoneczną pogodą. Nic więc dziwnego, że Grecy słyną z życzliwości, otwartości i pogodnego usposobienia, żyjąc niespiesznie i celebrując każdą chwilę.
Właśnie tu, grupa 14 uczniów z naszego Technikum i Branżowej Szkoły II stopnia wraz z opiekunami, realizowała trwający prawie dwa tygodnie staż zawodowy. Przygotowywała posiłki, poznawała lokalne smaki, uczestniczyła w wycieczkach i zgłębiała wiedzę na temat kultury Grecji. Odwiedziła między innymi: Stary Panteleimon, Leptokarię, Litochoro oraz Wąwóz Enipeas, majestatyczne Meteory wraz z klasztorami “zawieszonymi w chmurach”, a z kapitanem Kostasem popłynęła na wyspę Skiatos.
Oprócz wielu zajęć doskonalących umiejętności związane z gastronomią, uczniowie znajdowali też czas na odpoczynek, kąpiel w Morzu Egejskim i integrację.
Wyjazd odbywał się w ramach mobilności programu Erasmus+ – „Kształcenie i szkolenia zawodowe dla uczniów i kadry” – numer projektu: 2022-1-PL01-KA121-VET-000059909.
Był to kolejny już wyjazd dużej grupy w ramach programu Erasmus+, już niedługo odbędzie się następny.
Serdecznie dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Hrubieszowie i Dyrekcji Szkoły za możliwość uczestniczenia w wyjątkowym stażu zawodowym połączonym z rekreacją w pięknej Helladzie, który na długo pozostaje w naszej pamięci.