WARSZTATY FOTOGRAFICZNE GRUPY MEDIALNEJ

Z inicjatywy Starosty Hrubieszowskiego – Anety Karpiuk 17 października w Kryłowie odbyły się plenerowe warsztaty fotograficzne dla członków Hrubieszowskiej Młodzieżowej Grupy Medialnej. Młodzież miała okazję wziąć udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych pod kierunkiem pasjonata i aktywnie działającego fotografa – Pana Marka Rysia. Uczestnicy dzięki tej akcji nie tylko świetni się bawili, ale także poszerzyli swoją wiedzę i umiejętności techniczne z zakresu fotografii, rozwinęli zmysł estetyki, umiejętności budowania kadrów, wykorzystania oświetlenia naturalnego i sztucznego oraz pracy z modelem.

Podsumowaniem zajęć był konkurs. Nasza zdolna Młodzież z terenu Powiatu Hrubieszowskiego, została podzielona na czteroosobowe drużyny. Ich zadaniem było wykonanie zdjęcia oddającego treść nagłówka w gazecie:

1. Skarby i tajemnice jesieni.

2. Modni i szykowni w październiku.

3. Niezwykłe odkrycie w Kryłowie. Czy powinniśmy się bać?

4. Uwaga! Grupa Medialna w natarciu.

Pomysłowość i wyobraźnia uczniów nie zna granic. Wykonali oni niezwykle inspirujące

i ciekawe fotografie pasujące do wskazanych nagłówków. Rozstrzygnięcie konkursu już niedługo. Starosta Hrubieszowski – Aneta Karpiuk podkreśla jak dziś ważny jest dobry kontakt z młodymi ludźmi, a także rozbudzanie ich zainteresowań oraz rozwijanie pasji fotograficznych wśród uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Hrubieszowski.

Zwieńczeniem tego wspaniałego popołudnia było wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku oraz wykonanie pamiątkowego zdjęcia. Dziękujemy, że jesteście i z niecierpliwością czekamy na nasze kolejne spotkania!

Info i foto: Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie