FINAŁ IX REGIONALNEJ OLIMPIADY O ZDROWIU PSYCHICZNYM

1 października 2022 r. w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie odbył się etap III, czyli finał – IX Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym – Ryki 2022. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem „Stres i lęk – wyzwania człowieka w obliczu współczesnych zagrożeń”.

Do finału przystąpiło 29 uczniów z 10 powiatów województwa lubelskiego. Finał konkursu był poprzedzony etapem szkolnym, który odbył się 23 września br., a następnie etapem powiatowym przeprowadzonym 30 września br. Powiat Hrubieszowski reprezentowały finalistki II etapu konkursu:

Milena Rychel – Zespół Szkół Nr 1 w Hrubieszowie

Hanna Nogas – Zespół Szkół Nr 3 w Hrubieszowie

Magdalena Hukaluk – Zespół Szkół Nr 3 w Hrubieszowie

Przed przystąpieniem do rozwiązywania testu, młodzież oraz wszyscy obecni na sali wysłuchali prelekcji dr. Gustawa Kozaka lekarza psychiatrii pt. „Stres i lęk – wyzwania człowieka w obliczu współczesnych zagrożeń”.

Poziom finałowych zmagań był bardzo wysoki, aby wyłonić laureatów tegorocznej edycji konieczne było przeprowadzenie aż czterech dogrywek.

Uczestnicy Olimpiady otrzymali nagrody rzeczowe w postaci kart podarunkowych, których fundatorami byli: powiat bialski, hrubieszowski, lubartowski, łęczyński, łukowski, parczewski, puławski, radzyński, rycki i włodawski na łączną kwotę 12.000 zł.

Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantkom zdobytych miejsc i życzymy dalszych sukcesów!

Info i foto: Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie