„BOGU NA CHWAŁĘ, LUDZIOM NA RATUNEK”

Nazywam się Wiktor Gałan i należę do drużyny Ochotniczej Straży Pożarnej Ubrodowice. To niewielka jednostka funkcjonująca w Powiecie Hrubieszowskim. Tworzy ją 40 strażaków ochotników. W czynnej służbie jest 32 druhów. W strukturze naszej OSP funkcjonuje też Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza licząca 9 osób od 11 do 16 lat. Komendantem jednostki jest druh Paweł Wołoszyn. To jednostka ratowniczo-gaśniczą, która wspiera Państwową Straż Pożarną w Hrubieszowie. Praca w OSP daje mi dużo satysfakcji. Mam też świadomość, że bycie strażakiem to bardzo odpowiedzialne zadanie i wymagający zawód. Nasza jednostka nie ma za dużo wyjazdów lecz zawsze jesteśmy w gotowości nie tylko dla PSP, ale też i dla mieszkańców Ubrodowic oraz pobliskich wsi, którym z dumą pomagamy – relacjonuje Wiktor, uczeń IIa.
Gratulujemy pięknej pasji! Zachęcamy kolejne osoby – uczennice i uczniów naszej szkoły do kontaktu i pokazania światu swoich zainteresowań, kolekcji lub pasji.
Zebrał: DB/Foto: archiwum prywatne WG