ROZPOCZĘLI STAŻ ZAWODOWY W GRECJI

Młodzież kształcąca się w zawodzie technik pojazdów samochodowych i mechanik pojazdów samochodowych rozpoczęła dzisiaj staż zawodowy w Grecji. Wkrótce po przybyciu do Platamonas uczniowie uczestniczyli w spotkaniu organizacyjnym, podczas którego zostali zapoznani z zasadami BHP, dowiedzieli się jak rozpoznawać zagrożenia oraz czynniki uciążliwe, szkodliwe i niebezpieczne w miejscu pracy. Poznali zasady ergonomii -komfortu i bezpieczeństwa oraz ochrony indywidualnej i zbiorowej. Uczniowie zostali poinformowani, że po odbyciu stażu będą w stanie obsługiwać różnorodne systemy silnikowe stosowane w pojazdach samochodowych.
Zdobędą umiejętności diagnozowania usterek związanych z silnikiem, identyfikowania problemów z układem paliwowym, układem chłodzenia oraz układem smarowania.
Po spotkaniu organizacyjnym uczniowie wraz z opiekunami udali się na spacer plażą wzdłuż Morza Egejskiego otoczonego pięknym masywem górskim – Olimp. Po kolacji zwiedzali miasto Platamonas, podziwiając urokliwe uliczki i dokonali pierwszych zakupów doskonaląc umiejętności językowe.

Projekt nr 2024-1-PL-KA121-VET-000205024 w którym uczestniczą uczniowie z technikum – technik pojazdów samochodowych i szkoły branżowej – mechanik pojazdów samochodowych realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 w Hrubieszowie w ramach akredytowanego projektu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej Programu Erasmus+, Akcja 1 Mobilność Edukacyjna, sektor Kształcenie i Szkolenia Zawodowe dla uczniów i kadry.

Wyjazd grupy możliwy jest dzięki wsparciu udzielonemu przez Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie.