IN A GARAGE – W WARSZTACIE SAMOCHODOWYM

Kalimera / Kalispera!
Młodzież kształcąca się w zawodzie technik pojazdów samochodowych i mechanik pojazdów samochodowych kontynuuje praktyki w Grecji. Praktykanci dowiedzieli się, jak oceniać stan techniczny pojazdów samochodowych oraz lokalizować uszkodzenia zespołów i podzespołów pojazdów samochodowych. Przyszli mechanicy uczyli się także szacować koszty naprawy pojazdów. Praktykanci nauczyli się, jak stosować programy komputerowe do diagnostyki pojazdów, poznali proces wulkanizacji opon do samochodów ciężarowych.
Młodzi mechanicy rozwijają nie tylko umiejętności zawodowe, ale również uczą się podstawowych słówek języka greckiego i “szlifują” język angielski.
Po południu czas na nieco rozrywki.
Młodzież uczestniczyła w wycieczce do Starego Panteleimonu – pięknego górskiego miasteczka, gdzie odbyły się gry miejskie z podziałem na grupy. Uczniowie również degustowali lokalne produkty w miejscowym sklepie i zakupili pamiątki.
Dodatkową atrakcją pobytu w Katerini były odwiedziny plantacji kiwi.
Wyjazd grupy możliwy jest dzięki wsparciu udzielonemu przez Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie.
Projekt nr 2024-1-PL-KA121-VET-000205024 w którym uczestniczą uczniowie z technikum – technik pojazdów samochodowych i szkoły branżowej – mechanik pojazdów samochodowych realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 w Hrubieszowie w ramach akredytowanego projektu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej Programu Erasmus+, Akcja 1 Mobilność Edukacyjna, sektor Kształcenie i Szkolenia Zawodowe dla uczniów i kadry.