EDYCJA CHECK IT 2024

W dniach 5-6 marca 2024 roku odbyło się jedno z największych wydarzeń informatycznych na Lubelszczyźnie, czyli konferencja Check IT.
Uczniowie naszej szkoły kształcący się w zawodzie technik informatyk ponownie wzięli udział w prelekcjach online prowadzonych przez ekspertów IT.
Młodzież z klas: IIITa i IIITb uczestniczyła w spotkaniu prowadzonym przez pana Michała Rosiaka, specjalistę CERT Orange Polska, pod tytułem “Cyberbezpieczeństwo – nie z nami te numery!”
Podczas zajęć uczniowie mogli zapoznać się z obecnymi zagrożeniami świata cyfrowego oraz możliwościami zabezpieczenia się przed nimi. Klasa IITc wysłuchała prelekcji “Zawód programista – jak dostać pierwszą pracę bez doświadczenia” prowadzonej przez pana Marka Golana prezesa firmy Dogtronic.
Przypominamy, że wydarzenie Check IT zostało zorganizowane przez Wydział Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin, w ścisłej współpracy z uczelniami, kołami naukowymi oraz specjalistami z branży IT, w ramach inicjatywy Lubelska Wyżyna IT.

Info i foto: Bartłomiej Kusiak