POEZJA – MOJA PASJA

W ramach cyklu “Odkrywamy nowe pasje i zainteresowania” 14 grudnia 2023 r. zorganizowano spotkanie autorskie z panią Jolantą Wołk – poetką regionalną, członkiem Klubu Literackiego Ziemi Hrubieszowskiej i pracownikiem Biblioteki Pedagogicznej w Hrubieszowie.
W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klasy I Ta i I Tb. Poetka oczarowała swoją osobowością i twórczością.
Uczniowie z uwagą słuchali wierszy jej autorstwa z tomików poezji wydanych w ramach pracy Klubu Literackiego oraz utworów, które nie ukazały się jeszcze drukiem, z tzw. „szuflady”, bo jak wspomniała Pani Jolanta, lubi pisać na bieżąco, relacjonując ważne wydarzenia wierszami.
Wyjątkowa tematyka utworów skłaniała do pogłębionej refleksji nad życiem w różnych jego aspektach. Poetka zachęcała uczniów do rozwijania twórczych pasji, czytania, a także odwiedzania biblioteki.
Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze ubarwionej humorem.
Serdecznie dziękujemy autorce za wspaniałe spotkanie.
Tekst i foto: Dorota Bartko/Anna Juszczuk/Joanna Błaszczuk