WYJĄTKOWA WYSTAWA W HRUBIESZOWSKIM MUZEUM

Artyści i literaci wpisani w krajobraz ziemi hrubieszowskiej. Patriotyczne aspekty życia i twórczości na tle dziejów od Królestwa Polskiego do lat 80. XX w. Cykl wykładów, wystawa czasowa, katalog – tak brzmi pełna nazwa zadania zrealizowanego w Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa” ogłoszonego przez Biuro „Niepodległa”.
15 listopada uczniowie klas: Ita, IItd oraz IVtc mieli okazję obejrzeć wystawę poświęconą wyjątkowym artystom i ludziom pióra oraz wysłuchać niezwykle ciekawego wykładu Pani Doroty Grzymały – kustoszki działu sztuki.
Wśród bohaterów ekspozycji znaleźć można: Pawła Gajewskiego, Wiktora Zina, Antoniego Łyżwańskiego, Władysława Czachórskiego, Franciszka Kostrzewskiego, Henry’ego Orensteina, Bolesława Prusa, Bolesława Leśmiana, Stanisława Karulaka, Kazimierę Wiśniewską, Stanisława Ciesielczuka i Stanisława Buczyńskiego. W imieniu młodzieży i swoim, serdecznie dziękujemy Pani Dorocie za inspirujące spotkania, wyjątkowy czas i przybliżenie sylwetek osób związanych z Hrubieszowem lub jego okolicami.

Info i foto: Iwona Korońska/Daniel Buchowiecki