TROCHĘ NAUKI I ROZRYWKI

Podczas dzisiejszych zajęć uczniowie poznali pozycyjne systemy liczbowe: dziesiętny, dwójkowy, ósemkowy i szesnastkowy. Dokonywali konwersji liczb pomiędzy systemami oraz wykonywali podstawowe operacje arytmetyczne na liczbach binarnych.
Po zajęciach uczniowie wzięli udział w grze miejskiej, która polegała na wykonywaniu różnych zadań. Trzeba było między innymi wykonać zdjęcia z flagą grecką na stacji kolejowej z napisem Saloniki-Ateny, na tle posterunku policji, z różowym rowerem, nagrać filmik z tańca Zorba na placu z kolorowymi ławkami oraz nauczyć Greka “Chrząszcz brzmi w trzcinie w Szczebrzeszynie. W szczękach chrząszcza trzeszczy miąższ”.
Wszyscy z zapałem zaangażowali się w zadanie, a efekty zabawy zaprezentowali jury. Za udział uczestnicy odebrali nagrodę w postaci lodów. Zwycięska grupa zostanie dodatkowo nagrodzona na koniec projektu.
Wyjazd grupy możliwy jest dzięki wsparciu udzielonemu przez Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie.
Projekt nr 2023-1-PL01-KA121-VET-000140097 realizowany przez Zespół Szkół Nr 1 w Hrubieszowie w ramach akredytowanego projektu realizowanego ze środków Unii Europejskiej Programu Erasmus+ sektora Kształcenie i Szkolenia.