TEATR POMAGA ZROZUMIEĆ I WSPÓŁODCZUWAĆ…

3 października 2023 roku w naszej szkole gościł Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa, który wystawił spektakl „Kliknij, akceptuj”. Przedstawienie nawiązujące do akceptacji samych siebie i tego, w jaki sposób internet podcina nam skrzydła, dając sprzeczne wrażenia, jak wygląda prawdziwe życie. Uczniowie sześciu klas obejrzeli kilka scenek z życia ich rówieśniczki Alicji – zakompleksionej dziewczyny, pogrążonej w depresji, uzależnionej od internetu i podglądania życia koleżanki z klasy oraz Kasi – młodej influencerki, która udostępnia w internecie większość swojego nieprawdziwego życia. Do zwrotu akcji dochodzi wówczas, gdy Kasia popełniła samobójstwo. Okazuje się wówczas, że dziewczyna tak naprawdę nie potrafi poradzić sobie z problemami rodzinnymi, które ją dotknęły, a w mediach społecznościowych przedstawia wymyśloną rzeczywistość. Alicja zaczyna rozumieć, że internet jest złudzeniem, w którym sami możemy kreować siebie i swoje życie jak tylko chcemy. Spektakl porusza aktualny i ważny temat współczesnego pokolenia uczniów „Always on” (zawsze podłączeni).
Uczniowie byli pod wrażeniem gry aktorskiej oraz sposobu przedstawienia trudnej problematyki.
Monika Jabłońska – pedagog szkolny