POMAGAMY HOSPICJUM

W ubiegły wtorek grupa wolontariuszy SKC i SKW wybrała się na wycieczkę do Zamościa oraz hospicjum Santa Galla. W Zamościu zwiedzaliśmy Krypty Kościoła pw. Zwiastowania NMP OO. Franciszkanów. Tam poznaliśmy historię św. Franciszka z Asyżu, widzieliśmy czarne ornaty, które były używane przed Soborem Watykańskim II. W podziemiach jest także tablica, na której znajdują się informacje dotyczące św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Po zwiedzeniu krypt kościoła pojechaliśmy do Hospicjum Santa Gala. Głównym celem naszego wyjazdu był udział w XII edycji kampanii hospicyjnej “Pola Nadziei”. Uczestnicy sadzili żonkile przed budynkiem Hospicjum Santa Galla.
Akcja niezmiennie ma na celu zbiórkę funduszy na rzecz pacjentów przebywających w Hospicjum oraz budowanie świadomości w społeczeństwie, która przybliża specyfikę działań placówek niosących pomoc nieuleczalnie chorym.
W naszej szkole przeprowadzono zbiórkę pieniężną w ramach akcji “Pola Nadziei”. Zebrano niemałą kwotę, którą przekazaliśmy Hospicjum.
Serdecznie dziękujemy nauczycielom i uczniom naszej szkoły za wsparcie finansowe.
W wyjeździe uczestniczyli uczniowie z klas: Ib, II ta, IIb i I tb.
Opiekę nad uczniami sprawowały: Anna Sioma-Krempla oraz Zofia Szwiec.
Dziękujemy firmie Transway za bezpieczną podróż.