“NAUCZYCIELEM JEST TEN, KTO POTRAFI Z TRUDNYCH RZECZY UCZYNIĆ ŁATWE”

Nauczyciel jest specjalistą, który nie tylko potrafi zamienić trudną wiedzę w wiadomości, które będzie w stanie przyswoić każdy młody człowiek, ale też rozwija jego motywację, zainteresowania i różnego rodzaju umiejętności. Przygotowuje także dorastające pokolenia do pracy i życia w społeczeństwie, jest wsparciem dla uczniów i ich rodziców.
Jego praca to nie tylko przygotowywanie i prowadzenie lekcji, sprawdzanie klasówek, czy tworzenie różnego rodzaju dokumentów, ale też szereg inicjatyw i działań, których celem jest rozwijanie zainteresowań młodzieży i urozmaicanie procesu dydaktyczno-wychowawczego.
14 października nauczyciele obchodzą swoje święto. W Zespole Szkół Nr 1 w Hrubieszowie dzień ten uczczono 12 października 2023 r. uroczystą akademią, podczas której Pani Anna Wiśniewska – Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Hrubieszowie złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły, a także wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi.
Do życzeń dołączyli się także Pani Ewelina Wołoszyn – Przewodnicząca zarządu Rady Rodziców i Pan Paweł Kapyś – członek Rady Rodziców.
Wspaniała młodzież naszej szkoły zaprezentowała montaż słowno – muzyczny, który nawiązywał do II cz. „Dziadów” i w żartobliwy sposób przedstawiał fragment życia szkolnego.
Młodzi aktorzy wcielili się w role Lenia, Wagarowicza i Modnisi, a ich występki oceniane były przez Guślarza i Chór. Nie zabrakło także piosenek nawiązujących do przemyśleń naszych bohaterów.
Wszystkim nauczycielom życzymy przede wszystkim zdrowia i wytrwałości. Oby każdy dzień przynosił Wam zadowolenie i satysfakcję z wykonywanej pracy. Obyście nigdy nie zatracili swojej pasji i entuzjazmu i zawsze mieli siłę, by inspirować młodzież do nauki i rozwoju. Życzymy Wam również odpoczynku i tego, by doceniali Was uczniowie, rodzice i przełożeni, a także siły, by pokonywać wszystkie trudności i wyzwania dnia codziennego.