NA KAZIMIERSKIM SZLAKU

Jesienna aura sprzyja szkolnym wyprawom. Piątek, 6 października uczniowie kl. Ita i VTf wraz z opiekunami spędzili w urokliwym Kazimierzu Dolnym.

Pełne humoru i pasji opowieści pani przewodnik przybliżyły uczestnikom wycieczki historię “perły między wzgórzami”, jak śpiewał o Kazimierzu – Marek Grechuta.

Klimatyczne zakątki miasta, malownicze widoki rozciągające się z Góry Trzech Krzyży, spacer po kazimierskim wąwozie, pozwoliły choć na chwilę oderwać się od szkolnej rzeczywistości.

Dodatkową atrakcją były warsztaty wyplatania koguta – symbolu miasta w Muzeum Koguta i Kazimierskich Tradycji Kulinarnych, podczas których uczniowie mogli poczuć się prawdziwymi artystami sztuki

piekarniczej.

Dziękujemy firmie Szept Kazimierza. Usługi turystyczne Dorota Szczuka oraz Piekarni Sarzyński Kazimierz Dolny za miło spędzony czas.

Info: Iwona Korońska/Foto: Izabela Szajwaj