GRECKIE METEORY

Po całym tygodniu praktyk nadszedł czas na poznanie kultury i historii Grecji. Młodzież wraz z kadrą odbyła wycieczkę na Meteory. Greckie Meteory są bez wątpienia jedną z najbardziej malowniczych formacji skalnych na świecie. Ich grecka nazwa metéoros w wolnym tłumaczeniu oznacza “zawieszony w powietrzu” lub “środek nieba”. Do dziś aktywnych jest 6 i wszystkie z nich otwarte są dla zwiedzających. Uczniowie w ramach programu kulturowego zwiedzili Klasztor Warłama, Moni Warlaam.
Wieczorem wszyscy świętowali Dzień Nauczyciela. Była to dobra okazja do wspólnej zabawy i integracji.
Wyjazd młodzieży możliwy jest dzięki wsparciu udzielonemu przez Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie.
Projekt nr 2023-1-PL01-KA121-VET-000146698 realizowany przez Zespół Szkół Nr 1 w Hrubieszowie w ramach akredytowanego projektu realizowanego ze środków Unii Europejskiej Programu Erasmus+ sektora Kształcenie i Szkolenia.