UCZNIOWIE ZDOBYLI WYRÓŻNIENIA W KONKURSIE LITERACKIM!

Miło nam poinformować, że wiersze, które napisali uczniowie naszej szkoły: Sandra Giergielewicz, Kacper Chomik, Krystian Rykaluk, Igor Demczuk i Maciej Patyjewicz otrzymały wyróżnienia w Literackim Konkursie Papieskim „Ocalić Nadzieję”.
W kategorii WIERSZ wpłynęło 139 wierszy (119 wierszy ze szkół podstawowych oraz 20 wierszy ze szkół ponadpodstawowych).
Celem konkursu było między innymi: zachęcenie młodzieży do twórczości literackiej w oparciu o dziedzictwo literackie, duchowe i historyczne św. Jana Pawła II oraz kształtowanie u dzieci i młodzieży wrażliwości estetycznej, wyobraźni i aktywności twórczej w dziedzinie poezji.
Konkurs honorowym patronatem objęli: Ordynariusz Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej Ks. Bp Marian Rojek
Poseł na Sejm RP Pan Tomasz Zieliński oraz Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk.
Wiersze, które powstawały pod opieką literacką Pana Daniela Buchowieckiego – nauczyciela języka polskiego, są dowodem dużej wrażliwości i talentu młodych ludzi.
Wkrótce zaprezentujemy je społeczności.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy: Sandrze, Kacprowi, Krystianowi, Igorowi i Maciejowi, życząc dalszych sukcesów w pięknej sztuce słowa, jaką jest poezja.
Link: