FINAŁOWA GALA KONKURSU LITERACKIEGO

Zachęcenie młodzieży do twórczości literackiej w oparciu o dziedzictwo literackie, duchowe   i historyczne św. Jana Pawła II oraz kształtowanie u dzieci i młodzieży wrażliwości estetycznej, wyobraźni i aktywności twórczej w dziedzinie poezji – to najważniejsze cele Literackiego Konkursu Papieskiego „Ocalić Nadzieję”.

Komisja konkursowa oceniała aż 139 wierszy i reportaży przygotowanych przez młodzież. Wśród nich znalazło się 8 wierszy napisanych przez naszą młodzież. Aż 5 z nich otrzymało wyróżnienia.

Były to utwory: Sandry Giergielewicz, Macieja Patyjewicza, Kacpra Chomika, Krystiana Rykaluka    i Igora Demczuka.

20 czerwca w Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Ojca Pio w Zamościu zorganizowano uroczystą Galę konkursu połączoną z wręczeniem nagród i wyróżnień oraz występem uzdolnionej artystycznie młodzieży.

Konkurs honorowym patronatem objęli: Ordynariusz Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej Ks. Bp Marian Rojek, Poseł na Sejm RP Pan Tomasz Zieliński oraz Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk.

Organizatorom Literackiego Konkursu Papieskiego „Ocalić Nadzieję” gratulujemy cennej inicjatywy, dobrej organizacji i pięknej uroczystości, która skłaniała do przemyśleń.

A młodym autorom życzymy dalszych sukcesów.

Miło nam też zaprezentować wyróżnione teksty: Sandry, Maćka, Igora, Kacpra i Krystiana.

Info i foto: Daniel Buchowiecki