CENNE UMIEJĘTNOŚCI, KTÓRE MOGĄ URATOWAĆ CZYJEŚ ŻYCIE…

25 kwietnia 2023 r. odbyły się XXIX Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża etap rejonowy, w którym wzięła drużyna reprezentująca naszą szkołę, byli to: Alan Romański IVt5d, Maciej Puzio Ita, Paweł Kucharski Ita, Oskar Żmura Ita, Mateusz Dec Ita. Młodzież zajęła III miejsce.
XXIX Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża to wspaniała okazja, aby młodzież zaprezentowała swoje umiejętności i zdolności w dziedzinie ratowania życia i udzielania pierwszej pomocy. Młodzież ma szansę pokazać, że wie, jak działać w sytuacjach zagrożenia dla zdrowia i życia innych osób.
Mistrzostwa są organizowane dla uczniów szkół ponadpodstawowych, a ich celem jest popularyzowanie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy oraz rozwijanie umiejętności praktycznych związanych z ratowaniem życia.
W trakcie zawodów uczestnicy mają do wykonania różnego rodzaju zadania, które wymagają od nich szybkiego i trafnego działania.
Młodzież biorąca udział w mistrzostwach ma szansę nauczyć się wielu praktycznych umiejętności, takich jak: udzielanie pierwszej pomocy w przypadku różnych urazów, reagowania na ataki serca czy udzielania pomocy w przypadku wypadków drogowych. Wszystkie te umiejętności są niezwykle cenne i mogą uratować życie ludzkie.
To także świetna okazja do promocji zdrowego stylu życia i dbania o swoje zdrowie, co jest szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, kiedy wiele osób prowadzi mało aktywny tryb życia.
Młodzież powinna aktywnie uczestniczyć w takich wydarzeniach, które nie tylko rozwijają ich umiejętności, ale także kształtują ich charakter i postawę wobec innych ludzi.
Joanna Kornicka/Organizatorzy