ZADBAJ O SWOJE BEZPIECZEŃSTWO W SIECI

W ramach obchodów „Dnia Bezpiecznego Internetu” uczniowie z klasy IIITc wzięli udział w webinarium organizowanym przez Państwowy Instytut badawczy NASK „Gadanie o mrocznych stronach internetu” Tematem webinarium było przedstawienie zagrożeń wynikających z działalności hakerów, korzystania z „darknetu”, omówiono także zjawisko phisingu.
Z kolei uczniowie klasy ITc obejrzeli film „Bezpieczeństwo w sieci”, dzięki któremu poznali zasady ograniczające zagrożenia występujące w sieci. W filmie omówiono zasady zabezpieczania urządzeń, generowania bezpiecznych haseł, korzystania z usług cyfrowych, bankowości elektronicznej, mediów społecznościowych oraz inne sposoby zapobiegające wyciekom danych. W dalszej części zajęć uczniowie wykonali grafiki nawiązujące do tematyki bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie IVT5d sprawdzali swoją wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa w sieci rozwiązując quizy.

Grzegorz Frączek/Joanna Kornicka