EDYCJA TURNIEJU BUDOWLANEGO “ZŁOTA KIELNIA”

4 stycznia 2023 r. w Zespole Szkół Budowlanych w Lublinie odbyły się eliminacje okręgowe 51. edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Piotr Kudrel, Wiktor Bałbustyn, Jakub Psionka i Michał Walczyński.

Startowali w kwalifikacjach: montaż systemów suchej zabudowy oraz wykonywanie robót malarsko – tapeciarskich. Wszyscy uczniowie kształcą się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Etap okręgowy przygotowywany i przeprowadzany jest przez Komitety okręgowe w Gliwicach, Lublinie, Kędzierzynie-Koźlu, Poznaniu, Mińsku Mazowieckim i Toruniu. Zestawy zadań testowych i zadań praktycznych przygotowywane zostały przez Komitet Główny.

Formuła rywalizacji zbliżona jest do formuły zewnętrznych egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. To dobry rodzaj powtórzenia zdobywanej w szkole wiedzy.

Wyniki olimpiady ogłoszone będą ogłoszone już wkrótce. Do etapu centralnego w danej kwalifikacji awansuje sześciu uczestników, którzy uzyskają najlepsze wyniki w cały kraju.

Trzymamy kciuki za reprezentantów naszej szkoły!

Uczniów do Etapu Okręgowego Olimpiady przygotowywał Jacek Naja.

Info i foto: Jacek Naja