FINAŁ KONKURSÓW, KTÓRE ODBYWAŁY SIĘ POD PATRONATEM STAROSTY HRUBIESZOWSKIEGO

W miniony piątek odbył się finał Szkolnego Konkursu Kulinarnego „Smaki kuchni greckiej są nam bliskie z Erasmusem+”, którego celem było między innymi: rozbudzanie zainteresowań kuchnią i kulturą grecką i kształtowanie umiejętności przekazywania zdobytej wiedzy oraz dzielenia się własnymi pomysłami.
Komisja Konkursowa, której przewodniczącym był Pan Marek Kata – Wicestarosta Powiatu Hrubieszowskiego, oceniała: estetykę wykonania i podania potraw, zgodność wyboru potrawy z tematem konkursu, stopień trudności wykonania potrawy, oryginalność i pomysłowość, smak potrawy oraz organizacja pracy i przestrzeganie zasad bhp.
Po ocenieniu wszystkich potraw przygotowanych przez dwuosobowe zespoły, wyłoniono laureatów:
I miejsce – Sandra Giergielewicz i Kamila Kaczoruk za faszerowaną paprykę z serem halloumi, souvlaki z kurczaka, sałatkę grecką i grecki deser.
II miejsce – Aneta Oleszczuk i Łukasz Adamowicz, którzy zaproponowali souvlaki, sos tzatziki i opiekane ziemniaki.
III miejsce – Jowita Dziedzic i Olaf Grylak – młodzi kucharze przygotowali pasticio, czyli grecką zapiekankę makaronową.
Dodatkowo, wyróżnienia otrzymali:
Aleksandra Mydlak i Grzegorz Chmielowiec, którzy zaserwowali souvlaki, tzatziki, horiatiki oraz Emilia Bogowska i Weronika Chimczuk, które przygotowały moussakę.
W piątek rozstrzygnięto także Konkurs Wiedzy „Grecja jest nam bliska z Erasmusem+”. Sprawdzał on wiedzę dotyczącą historii, języka, kultury i tradycji Grecji oraz potraw kuchni greckiej. Wzięły w nim udział 22 osoby. Oto jego wyniki:
I miejsce – Aneta Oleszczuk z klasy IV Tb
II miejsce – Maciej Karpiński z klasy IV T5f,
III miejsce – Katarzyna Niedziela z klasy I Td
Uczestnicy wyjazdów otrzymali też unijne certyfikaty potwierdzające udział w praktykach zawodowych i szkoleniach, które wręczyli: Pan Marek Kata – Wicestarosta Powiatu Hrubieszowskiego i Pani Anna Wiśniewska – Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Hrubieszowie.
Honorowy Patronat nad Konkursami objęło Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie, które ufundowało też bardzo atrakcyjne nagrody dla uczestników konkursów. Warto dodać, że Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie od początku wspiera nas i pomaga w organizacji wyjazdów za granicę w ramach programu Erasmus+, podczas których młodzież ma możliwość rozwijania wiedzy i umiejętności związanych z zawodem w jakim się kształci, zdobywa cenne doświadczenia i rozwija kompetencje zawodowe, tak ważne na rynku pracy. Serdecznie za to wszystko dziękujemy przede wszystkim Pani Anecie Karpiuk – Staroście Powiatu Hrubieszowskiego i liczymy na dalszą, efektywną współpracę na rzecz rozwoju młodzieży.
Info: Organizatorzy/ Foto: Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie