GRATULUJEMY MARCIE I ŁUKASZOWI I ŻYCZYMY POWODZENIA W KOLEJNYM ETAPIE!

„Zdrowie człowieka tkwi od pokoleń w tym, co ma w głowie i co na stole”- XXVII edycja Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.
12 października 2022 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Hrubieszowie odbyły się szkolne eliminacje do XXVII edycji Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.
W eliminacjach brało udział 24 uczniów klas o profilu gastronomicznym. Uczestnicy olimpiady wykazali się dobrą znajomością wiedzy z zakresu przedmiotów gastronomicznych. Celem olimpiady było: pobudzenie i rozwijanie zainteresowań uczniów problemami żywienia, upowszechnienie wzorców racjonalnego żywienia i promocja zdrowia, podniesienie poziomu kształcenia zawodowego.
Szkolna Komisja Konkursowa wyłoniła spośród uczestników Olimpiady uczniów, którzy będą reprezentować Zespół Szkół Nr 1 w Hrubieszowie podczas eliminacji okręgowych, które odbędą się 2 grudnia 2022 roku w Zespole Szkół Nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie.
Do etapu okręgowego zakwalifikowali się:
Marta Oksętiuk – klasa IV t5f – technik żywienia i usług gastronomicznych i Łukasz Adamowicz – klasa IV tb – technik żywienia i usług gastronomicznych.
Podsumowaniem etapu szkolnego XXVII edycji Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności było wręczenie przez Dyrektora Szkoły Zygmunta Ryszkiewicza dyplomów i nagród dla uczestników.
Koordynacją szkolnego etapu Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności zajmowali się nauczyciele przedmiotów zawodowych:
Magdalena Jędruszczak i Joanna Janicka.
Info i foto: Organizatorzy/DB