PROFILAKTYKA Z UMCS

Rozumiejąc potrzebę szeroko rozumianej profilaktyki, Zespół Wychowawców Klasowych cyklicznie organizuje spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin. W tym roku do współpracy zaprosiliśmy Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Podczas spotkania z młodzieżą naszej szkoły dr Monika Sidor zrealizowała temat „Świadomy mieszkaniec miasta”, wskazując na to, w jaki sposób młody człowiek może oddziaływać na lokalną społeczność i otoczenie. Student IV roku Maciej Gałan przedstawiając temat „Cyberbezpieczeństwo” przestrzegał przed różnorodnymi przestępstwami na jakie narażony jest współczesny człowiek i to, jak im zapobiegać.Ponadto nasi goście zachęcali do studiowania. W spotkaniach uczestniczyli uczniowie klas: Ita, Itb, IItb, IItc, IIIa, IIId wraz z nauczycielami.

Info: Zespół Wychowawców Klasowych/Foto: Karol Lewicki