OGROMNE DOFINANSOWANIE DLA ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1!

1 026 165,94 PLN – aż tyle wynosi kwota projektu ,,Kompleksowy program rozwoju uczniów i uczennic oraz nauczycieli Zespołu Szkół Nr 1 w Hrubieszowie” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 na który otrzymaliśmy dofinansowanie. Gratulujemy dyrektor – Pani Joannie Wieczorek-Smerdel i Pani Annie Wiśniewskiej – informuje Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie.

Pan Jarosław Stawiarski – Marszałek Województwa Lubelskiego wręczył przedstawicielom organów prowadzących oraz szkół prowadzących kształcenie zawodowe 17 umów o dofinansowanie projektów w ramach Działania 10.4 Kształcenie zawodowe programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027.

Umowy opiewają na łączną kwotę niemal 53,2 mln zł, z czego ponad 45,2 mln zł to wsparcie ze środków unijnych, a blisko 2,4 mln zł pochodzi z budżetu państwa.

Ze wsparcia skorzysta blisko 4,3 tys. uczniów z 36 szkół i placówek kształcenia zawodowego z powiatów: biłgorajskiego, hrubieszowskiego, janowskiego, krasnostawskiego, kraśnickiego, opolskiego, tomaszowskiego, zamojskiego i Miasta Zamość.

Dzięki programom rozwojowym szkół zarówno nauczyciele, jak i szkoły prowadzące kształcenie zawodowe będą lepiej przygotowani do wyzwań wynikających z potrzeb na rynku pracy.