“ŻYCIE ZAANGAŻOWANE”

3 października siedemnastu uczniów naszej szkoły przystąpiło do udziału w szkolnych eliminacji XI Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym – Łuków 2024 „Życie zaangażowane”.
Komisja konkursowa w składzie: Monika Jabłońska, Monika Kot i Joanna Błaszczuk po sprawdzeniu prac pisemnych wyłoniła trzech laureatów, którzy 24 października będą reprezentować Zespół Szkół Nr 1 w Hrubieszowie w eliminacjach powiatowych.
I miejsce – Anna Kuźmińska z klasy V Tb Technikum,
II miejsce – Klaudia Burcan z klasy V Ta Technikum,
III miejsce – Emilia Bogowska z klasy V Tb Technikum

Głównym celem olimpiady jest poszerzenie wiedzy w zakresie zdrowia psychicznego i wzrost świadomości o konieczności wzmacniania pozytywnego potencjału zdrowotnego w zakresie zdrowia psychicznego. Wzrost świadomości w temacie zaburzeń psychicznych, sprzyjający lepszemu zrozumieniu ich natury i zwalczaniu stereotypów.
Ponadto zdobycie wiedzy w zakresie radzenia sobie z kryzysem psychicznym lub zaburzeniem psychicznym zgodnie z założeniami Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy a laureatom życzymy dalszych sukcesów.

Info: Monika Jabłońska – pedagog szkolny/Foto: MJ/JB