XXIX EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY O ŻYWIENIU

15 października 2024 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Hrubieszowie odbyły się szkolne eliminacje do XXIX edycji Olimpiady Wiedzy o Żywieniu.
W etapie szkolnym wzięło udział 23 uczniów klas o profilu gastronomicznym. Uczestnicy olimpiady wykazali się dużą wiedzą z zakresu przedmiotów gastronomicznych.
Celem olimpiady było: pobudzenie i rozwijanie zainteresowań uczniów problemami żywienia, upowszechnienie wzorców racjonalnego żywienia i promocja zdrowia oraz podniesienie poziomu kształcenia zawodowego.
Szkolna Komisja Konkursowa w składzie:
Magdalena Jędruszczak, Monika Kot i Joanna Błaszczuk, wyłoniła spośród uczestników olimpiady laureatów, którzy będą reprezentować naszą szkołę podczas eliminacji okręgowych już 6 grudnia 2024 r. w Zespole Szkół Nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie.
Do etapu okręgowego zakwalifikowały się:
Anna Kuźmińska – klasa V Tb – technik żywienia i usług gastronomicznych
Emilia Góral – klasa V Tb – technik żywienia i usług gastronomicznych
Podsumowaniem etapu szkolnego XXIX edycji Olimpiady Wiedzy o Żywieniu w dniu 18 października 2024 r. było wręczenie przez Dyrektor szkoły Panią Joannę Wieczorek-Smerdel dyplomów i nagród dla uczestników.
Wszystkim uczniom biorącym udział w olimpiadzie serdecznie gratulujemy, a laureatom życzymy dalszych sukcesów.
Info: Magdalena Jędruszczak/Foto: Karol Lewicki