KONKURS KULINARNY POŁĄCZONY Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

16 listopada w naszej szkole odbył się konkurs kulinarny zorganizowany w ramach projektu “Traditional British dishes”. 16 uczniów z klas technikum i szkoły branżowej z branży gastronomicznej przygotowało tradycyjne potrawy kuchni brytyjskiej, które zostały ocenione przez 3 osobowe jury pod przewodnictwem Dyrektor Szkoły.
Podczas pracy w pracowni gastronomicznej uczniowie wypowiadali się w języku angielskim, nazywając czynności, potrawy i składniki potrzebne do ich wykonania. Wszystkie działania wpisywały się w cele projektu, do których należało: doskonalenie umiejętności językowych w sytuacjach praktycznych, pokonywanie własnych barier językowych, wdrażanie do wystąpień publicznych i autoprezentacji, rozwijanie kreatywności i własnego warsztatu pracy oraz – nie mniej ważne – odkrywanie talentów wśród młodzieży uczęszczającej do naszej szkoły.
Prezentacja filmu, który będzie prezentował pracę uczniów, a także wręczenie nagród laureatom i uczestnikom projektu nastąpi 30 listopada.
Inicjatywę przygotowali nauczyciele języka angielskiego i przedmiotów gastronomicznych.
Info: Joanna Kliszcz/Foto: Karol Lewicki