Lublin nazywany także stolicą wschodniej Polski jest największym i prężnie rozwijającym się miastem po prawej stronie Wisły. To miasto inspiracji kojarzone także z wieloma uczelniami, w tym też z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Dlatego do Lublina właśnie wybrała się 13 kwietnia młodzież z naszego Technikum wraz z opiekunami, aby choć trochę poznać to studencie miasto, dające możliwość rozwoju.
Zajęcia na temat motywacji, które prowadziła Pani dr Monika Maria Baczewska-Ciupak – filozof, etyk i wykładowca, pracownik Biura Promocji UMCS okazały się bardzo ciekawe i rozwijające. Wykładowca swoją życzliwością szybko zyskała sympatię grupy.
Pan Bogdan Bracha muzyk z zamiłowania i animator kultury, miłośnik folku i teoretyk tego nurtu przedstawił nam ACKiM UMCS Chatka Żaka – ważną instytucję kultury na mapie Lublina, która od blisko 60 lat rozwija i popularyzuje kulturę studencką.
Odwiedziliśmy także Akademickie Radio Centrum. Był czas na chwilę rozmowy z Panem Markiem Skowronkiem – redaktorem naczelnym rozgłośni, który przekazał pozdrowienia dla mieszkańców Hrubieszowa – swojego rodzinnego miasta. Mieliśmy okazję zobaczyć także telewizję UMCS.
Duże zainteresowanie wzbudziły też warsztaty teatralne przygotowane przez Panią Joannę Kozieł – artystkę reprezentującą Teatr Imperialny. Młodzież miała okazję wykazać się kreatywnością i umiejętnością twórczej improwizacji.
Naszym przewodnikiem był Pan Patryk Grzegorczyk, a organizacją i logistyką zajęła się Pani Beata Pietryczuk – pracownicy Biura Promocji i Popularyzacji Nauki UMCS, którym jesteśmy bardzo wdzięczni za profesjonalizm, życzliwość i przygotowanie atrakcji.
Kolejnym punktem wycieczki był Paintball & Laser Tag Ninja. Rywalizacja, duża dawka adrenaliny i gra fair play sprzyjały dobrej zabawie i integracji. O bezpieczny transport zadbała firma R-BAS.
Jesteśmy wdzięczni wszystkim Państwu, którzy pokazali nam swoją pracę i pasję, sprawiając, że wycieczka należała do wyjątkowych.
Info i foto: Daniel Buchowiecki/Karol Lewicki